Mersin'deyiz
 Adana'dayız
 Ankara'dayız
 Kıbrıs'tayız
 İzmir'deyiz
Türkiye'deyiz
Erdemli Profesyonel Yöneticilik Teklif Al Erdemli Profesyonel Yöneticilik Logo

Asansör Bakım Hizmetleri

Profesyonel Asansör Bakım Hizmetleri

Profesyonel Asansör Bakım HizmetleriProfesyonel Asansör Bakım Hizmetleri

Firmamız ; Yöneticiliğini yaptığı binalarda tüm yönetim faaliyetlerinin yasalara uygun olarak yapmaktadır. Asansörler; insan sağlığının ve can güvenliğinin sağlanması kapsamında en önemli makine parkurlarından olan birisidir. Profesyonel yönetim hizmetlerimizden birisi ve en önemlisi de tüm asansörlerin bakım, onarım ve denetim hizmetlerinin tedarikidir.

Binalarda bulunan asansörlerin periyodik bakımları şirketimiz tarafından genel kurul öncesinde tesis işletme projesine dahil edilerek ortalama maliyetleri yılın başında belirlenir. Kat maliklerinin onayına müteakip asansörlerin aylık ve yıllık periyodik bakımları şirketimiz tarafından yaptırılır ve denetlenmesi sağlanır. Böylece yaşanabilecek her tip arızanın mümkün olduğunca önüne geçilerek güvenli, sürdürülebilir ve maliyet avantajı sağlayan bir işletme ve bakım hizmeti sunulmuş olur.

Genel bakımların asansör konusunda deneyimli, teknik bilgi sahibi olan şirketler tarafından yapılması önem arz eder. Asansörler çalışma sistemi neticesinde, elektrik alt yapısı, elektronik aksamlar ve makara sistemi ile çalışan araçlardır; dolayısıyla bu işi bilen sertifikalı şirketler dışında yapılan müdahalelerde can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Asansör, dikey olarak yük ve insan taşımada kullanılan bir araçtır ve özellikle apartmanlarda ve sitelerde gündelik hayatı çok kolaylaştıran vazgeçilmez makine parkurlarından biridir.

Asansör sistemleri, yüksek katlı binalarda insanların gitmek istedikleri katlara kolayca ulaştırılabilmesini sağlayan apartmanlarda ve sitelerde yasal kapsamda tesis edilmiş sistemlerdir. Dolayısıyla binalarda bulunan asansör sistemlerinin insan sağlığını tehdit etmeyecek, yasalara uygun ve düşük maliyetli şekilde işletilebilmesi ancak periyodik bakım, onarım hizmetleri ile mümkündür.

İçel Profesyonel Yöneticilik, uzun yıllardır çalıştığı asansör şirketleri ile (asansör projelendirme, satış ve kurulum, yedek parça tedariki, bakım ve onarım hizmetleri) yasa, denetim, mali işler ve can güvenliği konularında sürekli iş birliği içerisindedir. Binaların bünyesindeki bina sorumlularının (yönetim kurulu/denetim kurulu/bina görevlileri) takip etmesi gereken her tip yasal, idari, teknik, mali ve bakım onarım konularında şirketimiz sizin adınıza tüm süreci yürütür ve denetler.

Anlaşma yapılan binalarda, asansörlerin garantisi devam ediyorsa garantili hizmet veren şirketlerle yasalar kapsamında iş birliği denetim yapılmaya devam edilir. Tesisin asansörleri garanti kapsamı dışında ancak mevcutta bakım anlaşmalı başka bir şirketi var ise ve yönetim kurulu bu şirketten alınan hizmetlerden memnun ise ilgili firma ile yasalar kapsamında iş birliği ve denetim yapılmaya devam edilir; ancak memnuniyetsizlik varsa yasalara, mevzuata ve iş güvenliği standartlarına sahip tedarikçilerden teklifler alınarak yönetim kurulunun onayına sunulur ve yeni bir sözleşme yapılarak apartmanlara ve sitelere ait bakım ve onarım hizmetlerinin tedariki sağlanır.

Resmî gazetede yayınlanan Asansör Yönetmeliği’nde konu şu şekilde yer alır: Madde 24 “Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır.”

Her Bakımda Yapılması Gerekli İşlemler:

 • Makine dairesinin temizlenmesi,
 • Makine / Motor temizliği ve ekipman lastiği kontrolü,
 • Yağ ve rulman gresi seviye kontrolü ve temizlenmesi,
 • Motor kontaktörlerinin kontrolü ve temizlenmesi,
 • Kumanda panosunun kontrolü ve temizlenmesi,
 • Motor fren ayarının kontrolü ve (gerekiyorsa) ayarı,
 • Kapıların menteşe, kilit ve fiş kontaklarının kontrolü,
 • Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin temizlenmesi,
 • Kabin üstü Revizyon anahtarının kontrolü,
 • Kabin ALARM ve DUR (varsa) buton/düğmesinin kontrolü,
 • Kabin üstü platformunun temizlenmesi,
 • Göstergelerin, yön ışıklarının, buton yerlerin işlerliği ve tüm ampullerin kontrolü,
 • Taşıyıcı çelik halatların kuyu boyunca kontrolü,
 • Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının yağ seviyesinin kontrolü ve (gerekirse) bunların tamamlanması,
 • Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının (gerekirse) ayarı,
 • Motor milinde boşluk kontrolü,
 • Katta durma hassasiyetinin kontrolü ve (gerekirse) ayarı,
 • Aşırı yük sisteminin kontrolü,
 • Kabin içi acil durum haberleşme, aydınlatma ve imdat sisteminin kontrolü,
 • Yangın söndürme cihazının yerinde ve çalışır olduğunun kontrolü,
 • Kat ve kabin içi işletme talimatlarının kontrolü.

İçel Profesyonel Yöneticilik , 0324 515 5080 - 0542 746 0396 numaralı 7/24 müşteri hizmetleri sayesinde tüm sakinlerin ve binada görevli personellerin makine parkurları konusundaki her tip önerisini, taleplerini ve şikayetlerini otomasyon sistemi üzerinden kayıt altına alır ve derhal tedarikçi firmaları tesise yönlendirerek çağrıların sonuçlandırılmasını sağlar.

Binaları yaşanabilir kılmak, tesis ortak alanlarında ve makine parkurlarında oluşabilecek her tip kazayı ortadan kaldırmak için İçel Profesyonel Yöneticilik Firmamıza güvenebilirsiniz.

Rakamlarla Firmamız

0 +
İşlem Sayısı
0 +
Mutlu Daire Sahibi
0 +
Site ve Apartman
3
Şikayet

Sizlere daha iyi ve kaliteli hizmetler verebilmek için 1998' den bu yana çalışıyoruz.